Blíží se čas dovolených, co cestovní pojištění a co hlavně v něm.

03.05.2018

Blíží se doba, kdy všichni skočíme na letadla, vlaku, auta, či jiných dopravních prostředků a vehementně se poženeme a pojedeme si odpočinout od práce, sousedů a starostí které máme doma. Ale myslíme všichni pojištění, jsme si všichni vědomy, co se může stát? Jasně, už slyším ty názory, já jezdím na dovolenou dvacet let bez pojištění a nic se nestalo, chápu, že na třicet kilometrů na chatu si ho nebudu pořizovat, ale do zahraničí je dnes cestovní pojištění nutností. A u moře jsme byli loni a nic se nestalo a já jsem si kuli pojištění dal o tři piva méně. Letos si je neodpustím. 

Být chráněn při cestách do zahraničí je nutnost, ne nadstandard!

Při cestách po Evropské Unii, , Islandu, Lichtenštejnska, Norska, Švýcarska a Chorvatska nám vystačí na léčebné výdaje jen kartička pojištěnce. Tento průkaz nám zaručuje stejnou péči ve všech těchto zemích, jako mají místní občané. Ale, zároveň se vystavujete riziku, že narazíte na placené léčebné výdaje, které jsou v dané zemi standardem a musíte je také platit, stejně tak regulační poplatky.

Já mám platební kartu s nejlepším cestovním pojištěním, já už nic jiného nemusím řešit. Ale víme kolik a co za nás ta banka zaplatí. Četl někdo někdy pojistné podmínky, je krásné, co mi říkala ta kočka na pobočce, když mi dělala kreditku, ale je to opravdu tak jak říkala? Většina bank má nastavené pojištění již v platbě za kartu a jak se vlastně aktivuje to Vaše cestovní pojištění? Stačí zaplatit před odjezdem, ale co? Koupil jsem si rohlík a deset deka šunky na svačinu na cestu, podle toho co říkala ta brunetka v bance, jsem pojištěn. U některých poskytovatelů Vám to možná projde, ale většina má v podmínkách, že musí být koupená letenka, nebo zaplacený hotel tou kartou. A co limity? Většina těchto pojištění je na 1.000.000 Kč, bude to stačit? Pokud budete u moře a zlomíte si ruku, tak jistě, ale co v horách, kdy k Vám bude muset vyrazit tým záchranářů, vrtulník, pak se z Vaší dovolené stane noční můra, protože co je přes, musíte doplatit samy.

cestovní pojištění je dnes nezbytnou součástí naší dovolené a jen blázen může bez něho vyrazit 

Pokud cestujete mimo Evropskou Unii, pak je samostatné pojištění povinností. K čemu máme pojištění, aby nám krylo případná rizika, která nás můžou potkat. Dnes bych nikam nevycestoval, důležité je probrat limity pojistného a hlavně si je sjednat. Nepojišťovat se jen na sebe, ale zohlednit i pojištění odpovědnosti a proč? Protože nikdy nevíte co Vás napadne, jaký telecí nápad dostanete a kam se v průběhu dovolené můžete dostat, co se tam všechno může stát. Někomu něco způsobím, je to smutné, ale mám to zajištěno.

A závěrem, cestovní pojištění je dnes nezbytnou součástí naší dovolené a jen blázen může bez něho vyrazit. Ještě po Evropské unii se dá jet na bankovní připojištění, ale za hranice Evropské unie bych bez dobrého zajištění nejel. Důležité jsou limity Vašeho krytí. Dnes je pojištění otázkou pěti minut a dá se sjednat v pohodlí domova, dobře se informovat a vědět co mi kryje je důvod ke spokojené dovolené bez stresu, aby se něco nestalo. Odpusťme si ty tři piva na dovolené a zajistěme se, abychom po zbytek života nemuseli pít jen vodu a o dovolené jen snít, protože tenkrát se nám stalo něco co budeme do konce života platit.  

                                                                                                                                         M.K