Srovnání kreditních karet

Žijte přítomností. Nakupujte teď, ale plaťte až později. Stačí si vybrat tu pravou kreditní kartu.

Pokud přemýšlíte o pořízení kreditní karty, rozhodně byste neměli sáhnout po první, na kterou narazíte, nebo kterou jste viděli v reklamě mezi svými oblíbenými seriály. Nejdříve si sepište, co od karty očekáváte, k čemu ji chcete využívat a poté porovnávajte.  

Kreditní karta je finanční produkt, který umožňuje klientovi bezhotovostní platby za zboží a služby. Platba je realizována na základě revolvingového (lze čerpat opakovaně) úvěru a následně splácena v pravidelných, či jednorázových splátkách. Jednotlivé karty se liší úrokovou sazbou, bezúročným obdobím, nebo připisovaným bonusem klientovi (slevy, bonusové body, pojištění). 

Na rozdíl od debetní karty při placení kreditní kartou čerpáte peníze banky, ne z vlastního účtu. Prakticky si berete od banky půjčku, kterou poté musíte vrátíte s úrokem. Velkou výhodou oproti klasickému úvěru je, že u kreditní karty máte k dispozici takzvané bezúročné období o určitě délce, která se liší podle banky (například 54 dní). Po tuto dobu vůbec žádné úroky neplatíte.  

Veškeré nabídky vytvořené námi, jsou pouze orientační a nejsou zárukou že daný produkt získáte. Pro závaznou nabídku je nutná konzultace s naším finančním konzultantem, který do nabídky zahrne veškeré vaše pro a proti, které by mohli následně vadit při žádosti.